Гуцульська хата з Вижницького району споруджена в кінці ХІХ століття. У плані – трикамерна. Конструкція її зрубна, «у ластів’ячий хвіст», колоди прямокутні у перерізі. Дах чотирисхилий, вкритий дранкою, має два димники. Під ним, на гачках – ринва. Передня частина даху спирається на різьблені стовпи відкритої галереї. До неї ведуть дерев’яні сходи.

Стоїть хата на кам’яному підмурівку. Підлога зроблена з дощок. В хоромах стелі немає. У житловій кімнаті («хатчині») справа від входу знаходиться піч з плитою («шпаргатом»). На ній готували їжу та корм для худоби. Дим виводиться на горище.

За пічкою знаходиться ліжко. Воно покрито соломою та вкрито ліжником. Над ліжком висить горизонтальний килим прикрашений геометричним орнаментом. Над ним – жердка з буденним одягом. Між ліжком та чільною стіною знаходиться ткацький верстат («кросна»). На причілковій стіні висить ікона. Вздовж чільної стіни – лава. Зліва від пічки, у кутку, по іншу сторону дверей стоїть креденс для посуду. Біля нього – стіл. Він вкритий скатертиною. На ньому – кружок для кулеші, миска та макітра. Поряд зі столом – ослін.

В дальньому лівому кутку великої хати стоїть ліжко. Воно покрите соломою та застелене домотканою веренею. Над ліжком, на стіні висить «півка» – килим та закріплено жердку зі святковим одягом. Між ліжком та простінком знаходяться лава зі спинкою. Поряд з нею – саркофагоподібна різьблена скриня. Вона прикрашена солярними знаками та скісними хрестами.

Навпроти входу знаходиться стіл з ослоном. Вздовж чільної та причілкової стін розміщені дві лави. Над ними закріплено залавник. На причілковій стіні висять образи. В хоромах розміщені меблі, необхідне начиння: пака для борошна, ткацькі знаряддя, посуд, маглівниці тощо.