Хата з румунського села належала заможному селянину. Це, певною мірою і визначило її особливий вигляд. Споруджена вона в кінці ХІХ століття. За плануванням хата п’ятикамерна та складається з хатчини, сіней, великої хати, комірчини та мезоніну. Дах чотирисхилий покритий дранкою. По боках від мезоніну – по світловому віконцю з трикутним дашком. Конструкція житла зрубна, «з випуском». Мезонін добудований в 1930-40-ті рр. Він вертикально шальований дошками, які у нижній частині прикрашені геометричною просічною різьбою. В ній є три вікна. Центральне – велике, складається з трьох рам на шість шибок. Бічні вікна – вужчі.

Перед хатою – закрита галерея. Вона спирається на дерев’яні стовпчики. До неї з фасаду та правої причілкової стіни ведуть дерев’яні сходинки. Закривається галерея двома хвіртками. Вікна по периметру обмащені глиною та побілені, що є характерним для Передгір’я. Хата стоїть на кам’яному підмурівку. Підлога в хаті – з дощок. Справа від входу в житловій кімнаті розташовано пічку. На ній готували їжу, нею опалювали приміщення. В дальньому правому кутку, за пічкою знаходиться ліжко. Воно встелене соломою та прикрито домотканим полотном «веренею». Навпроти входу – стіл з лавою. Лави розміщено і вздовж чільної та причілкової стін. Зліва, біля входу, в кутку, стоїть креденс для посуду.

У великій хаті в дальньому лівому кутку знаходиться ліжко. Воно застелене соломою та вкрито домотканим полотном веренею. Зліва від входу встановлений креденс для посуду, за ним в кутку – скриня для цінних речей та святкового одягу. Навпроти входу знаходиться стіл з лавою. Лави розміщено і вздовж чільної та причілкової стін. Над ними – залавник. На стіні за столом висить ряд ікон, під ним – фотографії в рамках. Чільна стіна прикрашена декоративними фаянсовими тарілками. З комірчини до мансарди ведуть гвинтові дерев’яні cходи. В мезоніні знаходиться ліжко, встелене соломою та вкрите веренею. Поряд з ним – стіл з стільцями. З тильного боку та з лівої причілкової стіни до хати прибудовано притулу. Вона каркасної конструкції, вертикально шальована дошками. До неї ведуть двоє дверей.